+421 907 131 920

Chaty Mara sa nachádzajú priamo na brehu Liptovskej Mary, v centre Liptova a aj preto sú ideálnou voľbou pre dovolenku v tomto kraji. Od nás máte všade blízko. Liptov je známy krásnou prírodou, termálnymi prameňmi, cykloturistikou a zimnými športami. Je preto ideálny na návštevu v lete ako i v zime.

Liptovská Mara je ideálna pre začatie spoznávanie nášho kraja. Je to najväčšia vodná nádrž na Slovensku, ktorá bola vybudovaná v rokoch 1965 až 1975. Rozloha vodného diela je 22 km2 a maximálna hĺbka dosahuje 43 m. Vďaka svojej veľkosti si právom zaslúži prívlastok - Slovenské alebo Liptovské more. Liptovská Mara je pomenovaná podľa zaniknutej obce Liptovská Mara, ktorá bola spolu s ďalšími obcami zaplavená pri stavbe nádrže. Z obce sa zachoval iba gotický kostolík, ktorý sa nachádza v lokalite Havránok. Jeho najhodnotnejšie architektonické a výtvarné časti boli prenesené do múzea liptovskej dediny v Pribyline. Na ostrove Ratkovie, ktorý je známou dendrologickou a ornitologickou lokalitou, je arborétum (zbierka živých drevín, resp. botanická záhrada so špecializáciou na výskum a pestovanie drevín) s náučným chodníkom.


Okolie Liptovskej Mary je ideálnym miestom pre turistiku a cykloturistiku. Navštívte krásnu Kvačiansku a Prosiecku dolinu. Čaká na vás príjemná prechádzka v malebnom, horskom prostredí, ktorá sa každému vryje do pamäte. Trasa je vhodná pre všetky typy turistov, rovnako pre deti, či dôchodcov, nakoľko nejde o náročnú trasu. 

Archeologické múzeum v prírode Havránok patrí k najvýznamnejším archeologickým lokalitám na Liptove. V roku 1967 bolo vyhlásené za národnú kultúrnu pamiatku a pre širokú verejnosť sprístupnené v roku 1991. V súčasnosti sa tu nachádza stála expozícia rekonštruovaných objektov z mladšej doby železnej  - laténskej (obydlia, pec na vypaľovanie keramiky, obetisko s obetnou jamou, komplex valov so vstupnou bránou ), stredovek je zastúpený dreveným opevnením s mostom, valmi, strážnou vežou a základmi stavieb z 15. storočia. Počas hlavnej turistickej sezóny sa pre organizované skupiny návštevníkov pripravujú programové podujatia. Priamo v archeologickom areáli prebiehajú keltské obrady - bežný život Keltov, hrnčiarstvo, spracovanie koží. V stredovekej časti areálu sa odohrávajú neľútostné bitky šermiarov. 
V blízkosti Liptovskej Mary sa nachádza malá obec – Svätý Kríž, ktorá skrýva historicky veľmi vzácnu, jednu z najväčších stavieb z dreva v strednej Európe - Drevený artikulárny evanjelický kostol. Kostol má pôdorys kríža a je dlhý 43 m. Do vnútra kostola sa zmestí 6000 návštevníkov.

V letnej ale i zimnej sezóne sú vyhľadávané predovšetkým aquaparky a ich atrakcie. Naše chatky sú vzdialené od Aquaparku Tatralandia cca 1 km a od Aquaparku Bešeňová približne 25 km. Ide o priestor, ktorý bude vyhovovať deťom, rodičom ale aj starým rodičom. 

Nemenej zaujímavé sú naše jaskyne a to Demänovská jaskyňa slobody, Demänovská ľadová jaskyňa a Stanišovská jaskyňa. Tento unikátny priestor je hodný návštevy v zime aj v lete.

A v neposlednom rade sú to krásy Demänovskej doliny a Jasnej. Krásy Nízkych Tatier môžete obdivovať v lete aj v zime a Jasná v zime je to naj čo máme na Liptove pre všetkých nadšencov zimných športov.
Tak už neváhajte a navštívte Liptov.